Kontrast i czcionka A A+

en
Przydatne informacje

Zwiedzanie z przewodnikiem muzealnym

Zwiedzanie z przewodnikiem muzealnym jest dostępne dla grup zorganizowanych/szkolnych powyżej 10 osób. Grupy na zwiedzanie z przewodnikiem przyjmowane są od poniedziałku do piątku, najwcześniej na godz. 9:30, najpóźniej na godz. 14:30.

Cena: 24 zł / os.

W przypadku grup szkolnych dla 1 opiekuna na 10 uczniów przysługuje wejście bezpłatne.

Maksymalna ilość osób w grupie: 25

Jeśli grupa jest większa, zostaje podzielona na pół i rozpoczyna zwiedzanie z dwoma przewodnikami w dwóch turach, z 15-minutową różnicą.

Czas zwiedzania: 75–90 min.

Zwiedzając z przewodnikiem muzealnym grupy zapoznają się z wystawą stałą „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny” w Muzeum Kościuszkowskim oraz historią Kopca Kościuszki.

 

Dla szkół

Podczas zwiedzania z przewodnikiem muzealnym, uczniowie realizują elementy podstawy programowej.

Dla klas I-III

Dla klas IV-VIII

Dla liceum/technikum

 

Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji na e-mail: edukacja@kopieckosciuszki.pl.

Sprawdź cennik biletów

 

Dlaczego warto zwiedzić Kopiec Kościuszki z przewodnikiem? 

Czy wiesz, że Kopiec Kościuszki w Krakowie to pierwszy pomnik na świecie wzniesiony ku czci Tadeusza Kościuszki? A może wiesz dlaczego powstał właśnie na wzgórzu Sikornik i ma formę kopca? Jak wiele wiesz o Tadeuszu Kościuszce? Jeśli chcesz go naprawdę dobrze poznać, skorzystaj ze zwiedzania z przewodnikiem muzealnym. 

O Kościuszce każdy z nas słyszał, ale nie każdy wie jak wyjątkowym był człowiekiem. Nietuzinkowe życie generała Kościuszki poznasz dzięki wystawie „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny” dostępnej na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Ta nowoczesna, interaktywna i multimedialna ekspozycja przedstawia w ciekawy sposób losy naszego bohatera, od czasów jego dzieciństwa, aż do śmierci w Solurze. Na wystawie dowiesz się, gdzie uczył się młody Tadeusz, w jakie ideały wierzył, zobaczysz jego dokonania podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Co sprawiło, że został naczelnikiem insurekcji?

To wszystko i wiele więcej opowiemy Ci podczas oprowadzania po wystawie, tak, abyś mógł lepiej poznać człowieka, którego filozofia życia znacznie wyprzedzała czasy, w których żył. Chcemy, abyś po zwiedzeniu wystawy potrafił odpowiedzieć na pytania: czy i dlaczego Kościuszko to bohater wciąż potrzebny?

Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy specjalną ścieżkę dziecięcą, która pozwala poznać Tadeusza za pomocą interaktywnych i angażujących uwagę dzieci elementów, takich jak gry, labirynty, kartki pocztowe, tablice do rysowania.

W drodze na Kopiec nasi przewodnicy zapoznają Cię również z historią jego budowy oraz tajemnicami  austriackich fortyfikacji okalających Kopiec. Zwieńczeniem będzie wejście na 34 – metrowy Kopiec oraz spojrzenie na wspaniałą panoramę Krakowa.

Po zejściu z Kopca zapraszamy na pyszną kawę, lody i desery dostępne w naszej kawiarni. Przy wyjściu z terenu Kopca, już za murem fortecznym, przygotowaliśmy ciekawą atrakcję dla dzieci – kolorowy plac zabaw z wieżą kościuszkowską.

ZOBACZ TEŻ

ico/niepelnosprawni Created with Sketch.
Kopiec bez barier

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

link
W obiektywie

Baza zdjęć i filmów.

link
Cennik

Ceny biletów na Kopiec Kościuszki w Krakowie

link